Masivní materiál

 

Kulatinu pro výrobu řeziva nakupujeme zásadně v zimním období (v době vegetačního klidu). Pořez provádíme na vlastní kmenové pásové pile. Poté je řezivo řádně oloupáno, proloženo, uskladněno a přikryto k přírodnímu prosychání na dobu minimálně pěti let. Následně je řezivo dosoušeno v horkovzdušné sušárně na požadovanou vlhkost.


 

V současné době máme skladem celkem cca 150 m3 řeziva. A to převážně smrk, borovici a dub. V menším množství olši, jasan a modřín. Ostatní dřeviny včetně exotických jsme schopni po dohodě zajistit a dodat.


Ostatní materiály

 

Veškeré materiály nakupujeme od prověřených dodavatelů, od nichž odebíráme mnoho let. Mnohdy od vzniku naší firmy.

 

Lamino desky, pracovní desky, parapety, dřevotřískové desky a laťovky (surové / dýhované), překližky, palubky, obkladové panely a podlahy (masivní prkna, vrstvená prkna a plovoucí podlahy) odebíráme především z nabídky těchto dodavatelů: Jafholz, Démos trade, Asko

 

Kuchyňské dvířka:

Trob

 

Kování:

Roto, Jiří Brodský, M-Kupr, PROFI SYSTEM, Jafholz, Démos trade, Asko, BN šrouby

 

Materiály pro povrchové úpravy:

Acolor, Triga color, Profi color

 

Matrace a postelové rošty:

Unar, Ahorn

 

Lepidla:

Rakoll, Kleiberit

 

Další materiály a dodavatele jsme schopni nabídnout a zajistit dle konkrétního požadavku každého zákazníka.

 

 

Konstrukční spoje

 

 

Při výrobě používáme tradiční truhlářské spoje, které jsou prověřeny generacemi předků tohoto řemesla, v kombinaci s použitím moderních a kvalitních lepidel.

 

Počínaje kolíkovaným spojem při výrobě nábytku přes cinkovaný spoj (špalety oken, zásuvky a korpusy nábytku z masivu) až po spoj na čep a dlab (zábradlí, příčky dveřních a okenních rámů), v některých případech (dveřní křídla) prodlabaný skrz materiál a čep zajištěný klíny. U rámových konstrukcí oken čep a rozpor případně dvojitý čep a dvojitý rozpor.

Při výrobě používáme pouze spárovky vlastní výroby, u kterých jsou veškeré spáry klíženy na bleskovou spáru pro zvýšení styčné plochy.

 

 

 

Nespornou výhodou těchto spojů je téměř neomezená životnost a neničení celkového vzhledu výrobků vruty, hřebíky, sponkami a podobnými „rádoby“ spoji, které nepovažujeme za řemeslný konstrukční spoj, ačkoliv je to jednoduché a laciné řešení. Bohužel v současné době má na tomto postupu spousta firem postavenu svou výrobu.